Gondolkoztál már azon, mi minden lehet rajz igazából? Annyi mindenre használjuk ezt a szót! És mennyi eszköz és lehetőség kapcsolódik hozzá! Rajzolhatunk a homokba, a kavics is kirajzolhat mintákat, az út is rajzol, lehet szép és esztétikusan tervezett a vonalvezetése, de girbe-gurba is. Mehetek tovább a kilincs rajzolatára, a ruha motívumrajzaira, a bögrén át a süteménybe karcolt rajzig, megemlítve a kakaó bajusz rajzát, amit a szánk fölé biggyeszt egy nagy hörpölés után.
Akkor mi is a rajz? Szigorúan a papírra ceruzával készített ábra? És csak akkor rajz a rajz, ha ábrázol is valamit? Akkor már firka, ha értelmezhetetlen? Vagy készülhet tollal is? És akkor az tollrajz vagy grafika? És ha ecsettel készül, akkor ecsetrajz, és nem festmény? Ha vonalakkal készül, akkor vonal rajz? És ha pontokkal, akkor pontrajz? Igen, valahogy így, de remélem érzitek, hogy végtelen a kérdések sora.
A következő bejegyzések során megpróbálok választ adni néhányra. Megközelítem igazából, egy-egy példát hozva a művészettörténetből. Hátha neked is lesznek saját válaszaid ezekre a kérdésekre! De leginkább annak örülnék, ha kedved támadna kipróbálni őket, a bejegyzések után!
Gyere, és tarts velem a jövő héten is! A szén-és kréta rajzolással kezdem! Mutatok is néhány remek alkotót a művészettörténetből. Várlak vissza a jövő héten!