Tudod mi az a ZENTANGLE és a DOODLE ART?
Sokáig én sem tudtam, hogy így hívják a füzeteimbe készülő firkákat, amiket unalmas óráimban (töredelmesen bevallom, igen előadások alatt, és mondjuk értekezletek alatt is..) a füzetembe rajzolgattam. A ZENTANGLE zen szerzetesek által elnevezett rajzolás lényege, hogy ugyan olyan kikapcsoló, nyugtató hatású az azonos elemek ismétléséből álló rajz készítése, mint a meditáció. Mert egy helyre figyelve szinte monoton ismétléssel kikapcsolja az elmét. Tehát egyszerű vonalak, pöttyök, foltok, minták ritmikus ismétlése a zentangle. szabály, kritérium nincs. Minél dinamikusabbak és pontosabbak a vonalvezetések, annál szebb a mintakép, vagy pont nem.. Hiszen az a szabály, hogy nincs szabály.
És akkor mi a zentangle és a doodle art között a különbség? A doodle art esetén valamilyen mintát vagy felismerhető motívumot folytat, vagy tölt ki a rajzoló a fent ismertetett minimál grafikai jelekkel azaz vonalkákkal, foltokkal.
Milyen eszközökkel készülnek a "slow drawing" rajzok? Többségében tűfilccel, csőtollal, de ez sincs kőbe vésve. Tagadhatatlanul szebb a tollal készített változat a ceruza rajzokkal szemben. Választható különböző vastagságú toll, kombinálható fehérrel, de színes filccel, vagy zselés tollal is nagyon kellemes a rajzolás élménye, a végeredmény változatosságáról nem is beszélve.
Mutatok néhány példát a saját füzet firkáimból, de ha a Pinteresten megkeresed a BLOG táblámat, csodálatos rajzokat találsz majd a pinek között.
https://hu.pinterest.com/rajzoljvelempontrolpontra/blog/
Ha szeretnéd kipróbálni, tarts velem a következő bejegyzésben, ahol megmutatom egészen előröl hogyan is vágj bele, milyen eszközöket használj, és hogyan építsd a rajzod pontról pontra, lépésről lépésre.
Tarts velem legközelebb is! Ha nem szeretnél lemaradni iratkozz fel hírlevelemre, ahol a sok hasznos információ mellett ingyenes letölthető rajzot kapsz lépésről lépésre leírásokkal:
https://rajzoljvelempontrolpontra.hu/kapcsolat/